Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów zostanie przedłużony. Dodatkowe 50 mln zł trafi do samorządów

AR 9:55 31 grudnia 2020
Przypomniała, że w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów została uruchomiona specjalna infolinia.pexels.com
Przedłużamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów, o co najmniej dwa miesiące, czyli do końca lutego. Dodatkowe środki - 50 mln zł - trafią do samorządów na organizowanie przedsięwzięcia - zapowiedziała w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Będziemy się wycofywać, kiedy pomoc seniorom nie będzie już potrzebna - powiedziała w czasie czwartkowej rozmowy w Programie Pierwszym Polskiego Radia Szefowa MRiPS.

Przypomniała, że w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów została uruchomiona specjalna infolinia.

- Do tej pory zgłosiło się 26 tys. seniorów, którzy poprosili o pomoc - przekazała Maląg.

Zwróciła uwagę, że w Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów zaangażowało się 12 tys. wolontariuszy, 190 organizacji młodzieżowych, wolontariusze cyfrowi oraz wolontariat ozdrowieńców.

- Ten cały komponent plus ośrodki pomocy społecznej, na który przekazaliśmy 100 mln zł, wspierają seniorów w codziennym funkcjonowaniu - zaznaczyła szefowa MRiPS.

Maląg podkreśliła także znaczenie szczepień wśród pracowników domów pomocy społecznej oraz ich mieszkańców. Zwrócił uwagę, że ta grupa jest wyjątkowo mocno narażona na możliwość zakażenia koronawirusem.

- Na tę chwilę na szczepienia zapisała się jedna trzecia pracowników DPS - co nas bardzo cieszy - stwierdziła minister.

- Dalej apelujemy o zgłaszanie się - dla dobra samego siebie, ale także dobra drugiego - dodała.

Szefowa MRiPS podkreśliła, że "dziś najważniejsze są szczepienia, abyśmy wszyscy zdecydowali się na nie, by pandemia mogła wyhamować i ta trzecia fala, która ewentualnie do nas przyjdzie, była na tym najniższym stopniu zachorowań".

Wyjaśniła, że system jest wciąż opracowywany. W pierwszej grupie szczepień będą seniorzy oraz mieszkańcy DPS. Zapisy dla tej grupy ruszą 15 stycznia.

- Z myślą m.in o nich zostaną przygotowane mobilne punkty, które będą przyjeżdżały do DPS, by wyszczepić osoby - powiedziała Maląg.

Minister rodziny i polityki społecznej pytana była, czy w Polsce powinien być specjalny system rejestrowania osób zaszczepionych, specyficznych zachęt dla osób, które będą się szczepić, czy przywilejów dla tych, którzy się zaszczepili.

- Powinniśmy zdać egzamin z odpowiedzialności i solidarności. Szczepimy się, by nasi najbliżsi, osoby, z którymi przebywamy, mogły być bezpieczne - oceniła Maląg. Zapowiedziała, że sama zamierza się zaszczepić, kiedy przyjdzie moment dla jej grupy wiekowej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze