Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Solidarność” przedstawi projekt konstytucji

JP 18:04 27 lipca 2017
wikipedia/Ludek/CC BY-SA 3.0
–Obecną napisały elity dla elit. Mętną, nieprecyzyjną, pozwalającą na wiele, często sprzecznych interpretacji. Nasz dokument napisali obywatele dla obywateli. Dlatego czas do niego wrócić – powiedział obecny szef związku Piotr Duda argumentując coraz częściej pojawiające się głosy o konieczności zmiany konstytucji.

–Obywatelski projekt konstytucji, który powstał pod kierunkiem naszego przewodniczącego Mariana Krzaklewskiego, to dobry punkt wyjścia do dyskusji o zmianach—uważa Piotr Duda zachęcając do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Konstytucja dla obywateli nie dla elit”. W konferencji, która ma się odbyć 25 sierpnia swój udział potwierdzili  marszałek Senatu Stanisław Karczewski, były przewodniczący „Solidarności” Marian Krzaklewski, prof. Jan Wojtyła, prof. Jakub Stelina, parlamentarnej, ministrowie i przedstawiciele kancelarii prezydenta, przedstawiciele kilkudziesięciu organizacji społecznych biorących wcześniej udział w tzw. Platformie Oburzonych, część liderów opozycji parlamentarnej.

„Solidarność” już w 1994 wyszła z inicjatywą napisania nowej odcinającej się od ciemnej karty historii konstytucji. Jej głównym zamysłem było, aby najważniejszy akt w państwie służył wszystkim obywatelom, a nie pewnej uprzywilejowanej grupie społecznej wykorzystującej luki legislacyjne.  Gdy w 1997 r. pod kierunkiem ówczesnego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego powstał obecnie obowiązujący dokument, obywatelskiego projektu „Solidarności” nie dopuszczono do referendum. Pod projektem, wtedy podpisało się milion obywateli. 

Źródło: tysol.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze