Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Solidarna Polska: Dymisja Ziobry byłaby prezentem dla PO

JJ 15:46 18 września 2020
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zostanie zdymisjonowany? Zdj. P. Tracz Kancelaria Premiera [CC0]
Posłowie Solidarnej Polski podczas briefingu prasowego skomentowali kryzys w koalicji Zjednoczonej Prawicy. Pojawiły się doniesienia medialne o dymisji szefa resortu sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który jest nie tylko ministrem i Prokuratorem Generalnym, ale również liderem Solidarnej Polski.

– Gdyby dziś ktoś próbował doprowadzić do dymisji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, to zrobiłby wielki prezent dla PO. Oni tylko zacierają ręce i czekają na taki gest, który doprowadzi do tego, że to nie Zbigniew Ziobro będzie kierował ministerstwem sprawiedliwości i polską prokuraturą – ocenił wiceminister Michał Wójcik.

Jak podkreślił polityk, Solidarna Polska nigdy nie poprze ustawy „naruszającej konstytucyjną zasadę równości wszystkich wobec prawa”.

– Od rana pojawiają się wypowiedzi w różnych mediach, jakoby Ziobro był niewrażliwy na sprawy dotyczące zwierząt. To jest kłamstwo. Jeśli chodzi o prawa zwierząt zawsze tak, ale zwierzę nie może być ponad człowiekiem, to człowiek jest ponad zwierzęciem – wskazał sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wójcik dodał, że posłowie SP mieli prawo złożyć swoje uwagi do projektu i z tej możliwości skorzystali.

– Nie może być tak, żeby uderzać w polską wieś, polskich rolników. To są ludzie, przed którymi możemy schylić głowę i dziękować za to, co robią dla Polski i Polaków – ocenił. Wiceminister podkreślił, że reprezentowane przez niego ugrupowanie nie zgadza się na to, „aby powiedzieć: tak, mają być nowe przepisy i mają być natychmiast wprowadzone bez vacatio legis, doprowadzając do sytuacji, w której rolnicy mogą popaść w bardzo poważne problemy”.

– Nie ma na to zgody. Ubolewamy, że nie było pogłębionej dyskusji w tym zakresie – mówił Michał Wójcik.

– Pięć lat temu zdecydowaliśmy jako Solidarna Polska, żeby być razem z naszymi partnerami, z naszymi przyjaciółmi z PiS i Porozumienia w jednej koalicji. Zawarliśmy porozumienie, żeby zmieniać Polskę po nieudanych rządach PO i PSL – przypomniał wiceminister.

– Polacy chcieli zmian. Przez pięć lat byliśmy lojalnym partnerem, uczestniczyliśmy w tysiącach głosowań i zawsze lojalnie głosowaliśmy. Udało się zmienić Polskę. Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy wiele reform, w tym reformę wymiaru sprawiedliwości – wskazał polityk Solidarnej Polski, podkreślając, że minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro jest symbolem tych zmian.

 

Źródło: Polsat News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze