Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sojusz SLD-Twój Ruch jednak fikcyjny?

apu 16:52 26 lipca 2014
Leszek Miller, Janusz PalikotFLICKR/LUKAS PLEWNIA/CC BY-SA 2.0; FLICKR/PIOTR DRABIK/CC BY 2.0
Przewodniczący Twojego Ruchu Janusz Palikot zadeklarował, że jego partia przygotowuje się do samodzielnego startu w jesiennych wyborach samorządowych. Jest jednak gotowa do ostatniej chwili rozmawiać z SLD na temat wspólnych list.

W Warszawie zebrała się Krajowa Rada Polityczna Twojego Ruchu, która omawiała sprawę list w wyborach samorządowych.

Podkreślamy, że jesteśmy gotowi do porozumienia z SLD, nawet jeśli decyzja w tej sprawie zapadnie w ostatnich dniach sierpnia. Możemy też wówczas przystąpić do negocjacji, ale kalendarz wyborczy jest nieubłagany. Podjęliśmy zatem decyzję, że ostatecznie przygotowujemy się do samodzielnego startu mówił Palikot na konferencji prasowej po posiedzeniu rady.

Szef TR zwrócił uwagę, że komitety wyborcze w wyborach do samorządu lokalnego muszą być zarejestrowane do 6 września. Nie możemy więc sobie pozwolić na kolejne tygodnie zwłoki podkreślił.

Mówił, że według jego wiedzy przeciwko wspólnym listom z TR opowiedziały się struktury lokalne Sojuszu. Mamy wiedzę i poczucie, że po stronie SLD nie ma takiej gotowości. SLD jest wewnętrznie skłócone w walce o władzę  ocenił Palikot.

Jak powiedział, kibicuje szefowi Sojuszu Leszkowi Millerowi, który jest zwolennikiem wspólnego startu z TR w wyborach samorządowych.

To jest potrzebne, bo do drzwi polskiej władzy puka zjednoczona prawica, która jest groźna i niebezpieczna i może oznaczać cofnięcie Polski o wiele lat uważa Palikot.

W ramach negocjacji Palikot i Miller już kilkukrotnie rozmawiali ze sobą; odbywały się także spotkania powołanych w tym celu zespołów pod przewodnictwem Barbary Nowackiej  ze strony TR oraz Krzysztofa Gawkowskiego  z ramienia SLD.

Pod koniec czerwca na posiedzeniu Krajowej Rady Politycznej Twój Ruch zdecydował, że w wyborach do sejmików wojewódzkich wystartuje pod własnym szyldem, natomiast na szczeblu rad gmin i powiatów będzie wspierał komitety wyborców.

Palikot poinformował ponadto, że szefem sztabu wyborczego TR w wyborach samorządowych będzie Robert Kwiatkowski. Za sprawy programowe ma odpowiadać Barbara Nowacka.

Kwiatkowski zapowiedział, że w najbliższym czasie sztab będzie informował o postępach w układaniu list w wyborach samorządowych.

Podstawą programową dla kampanii samorządowej będzie minimum programowe opracowane przez Barbarę Nowacką i program +4x4+, czyli wyodrębnione priorytety na każdym ze szczebli administracyjnego podziału kraju powiedział Kwiatkowski.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze