Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soboń: Schetyna nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. A jeśli zdaje, to działa przeciwko Polsce

PR 8:21 26 września 2019
Telewizja Republika
Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, gościł dziś w poranku Telewizji Republika. - Wprowadzanie nieostrych, uznaniowych niemających potwierdzenia w traktatach kryteriów, jest nie tylko przeciwko Polsce ale i zasadom UE. Jego „ulica i zagranica” to działanie przeciwko Polsce i zasadom Unii – mówił o działaniach Grzegorza Schetyny Artur Soboń.

Soboń, mówił w Telewizji Republika, że mimo iż nasi zachodni sąsiedzi mają obecnie problemy gospodarcze, nasza, rozwija się dalej w szybkim tempie.

- Na dziś nie ma żadnych dowodów by prognozować gorszą sytuacje dla polskiej gospodarki. Proponujemy jednak zrównoważony budżet by móc reagować jeśli coś by się działo. Jeśli trzeba byłoby reagować, mamy do tego narzędzia - stwierdził.

Minister wskazał, że realizowane są wielkie projekty planu rozwojowego jak budowa autostrad, CPK, przekop Mierzei Wiślanej.

- Prócz źródeł z budżetu państwa, rozmawiamy o pieniądzach na inwestycje z budżetu UE. Zapewniam, że CPK, gazyfikacja i transport kolejowy to rzeczy, które mamy zagwarantowane z perspektywy funduszy europejskich - oznajmił.

Gość Telewizji Republika skomentował także wypowiedź Grzegorza Schetyny o chęci uzależnienia unijnego budżetu od opinii dotyczącej praworządności w danym kraju.

- Schetyna nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. A jeśli zdaje, to działa przeciwko Polsce. Nieobiektywne podziały funduszy są szkodliwe dla Europy. One są uzależnione od wskaźników gospodarczych. Biedniejsze kraje dostają więcej niż bogatsze. Wprowadzanie nieostrych, uznaniowych niemających potwierdzenia w traktatach kryteriów, jest nie tylko przeciwko Polsce ale i zasadom UE. Jego „ulica i zagranica” to działanie przeciwko Polsce i zasadom Unii – stwierdził.

Artur Soboń mówił także o założeniach nowej ustawy dotyczącej termomodernizacji i rządowym wsparciu dla inwestycji w budynki z wielkiej płyty.

Polityk mówił także o planach na modernizację polskiego śmigłowca Sokół oraz współtworzenia z zespołami z innych krajów nowego modeli śmigłowca bojowego.

 

 

Czytaj także:

​Hołd brukselski pana Schetyny

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - PROF. GIERELAK - CZY CHLOROCHINA LECZY KORONAWIRUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze