Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soboń: robimy wszystko, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa!

M.N. 15:43 25 marca 2020
Telewizja Republika
Od każdego z nas dzisiaj zależy rozprzestrzenianie się wirusa - powiedział na antenie Telewizji Republika Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
Podczas wtorkowej konferencji prasowej ogłoszono nowe ograniczenia, które będą obowiązywały do 11 kwietnia. Zaostrzenie obowiązujących już reguł dotyczy kwestiach takich jak przemieszczanie się, wychodzenie z domu czy organizowanie uroczystości religijnych.
 
Od każdego z nas dzisiaj zależy rozprzestrzenianie się wirusa. (…) Premier zakomunikował o kolejnych obostrzeniach, jeśli chodzi o nasze funkcjonowanie. To jest konieczne po to, aby zapobiec rozprzestrzeniania się wirusa na skalę z obrazków, jakie znamy z innych państw – tłumaczył nam Artur Soboń.

Posiedzenie Sejmu

Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska chcą, żeby Sejm pracował normalnie, mimo stanu epidemicznego w Polsce i zagrożeń, jakie niesie za sobą posiedzenie Sejmu dla posłów.

Jak podał dziś dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka, w czwartek o godzinie 14 odbędzie się posiedzenie Sejmu, które będzie dotyczyło zmian Regulaminu Sejmu. Wprowadzając zmiany w regulaminie posłowie będą mogli głosować zdalnie.

Posiedzenie Sejmu musi się odbyć, ponieważ chcemy na nim przyjąć pakiet antykryzysowy – nadmienił Soboń. 

Podkreślił, że ten „pakiet trzeba przyjąć, aby Polacy mieli gwarancje, że państwo jest w stanie pokryć podstawowe koszty, aby pomóc społeczeństwu w utrzymaniu ich biznesu”.

Dzisiaj PO zablokowała możliwość obrad zdalnych więc będzie musiało się to odbyć niestety w trybie tradycyjnym – powiedział.

Soboń wyjaśnił, że na ten moment nie ma przesłanek, aby przełożyć wybory prezydenckie. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze