Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Soboń: czas na to, aby emocji było mniej, a język i dyskusja w parlamencie były merytoryczne

M.N. 15:52 13 listopada 2019
Telewizja Republika
Być może czas na to, aby emocji było mniej, a język i dyskusja w parlamencie były merytoryczne – powiedział dla telewizji Republika Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Tomasz Grodzki (KO) został wybrany we wtorek marszałkiem Senatu X kadencji izby. Poparło go 51 senatorów. Na Stanisława Karczewskiego (PiS) zagłosowało 48 senatorów, a jeden senator wstrzymał się od głosu.

– Nie jestem przesadnym optymista. Jestem przekonany, że intencje wszystkich, którzy zjednoczyli się przeciwko PiS w Senacie mają intencje walki i sporu – mówił nam Soboń.

– Być może czas na to, aby tych emocji było mniej, a język i dyskusja w parlamencie były merytoryczne. Wachlarz poglądów jest jednak najszerszy z możliwych. (…) Demonstracji politycznych z pewnością nie będzie brakowało w tejże kadencji – powiedział wiceminister Soboń nawiązując do wczorajszego przemówienia prezydenta Dudy w Sejmie podczas pierwszego posiedzenia. 

Przemówienie Marszałka Seniora

Odpowiedzialność za ostateczne uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas - mówił na pierwszym posiedzeniu Sejmu marszałek-senior Antoni Macierewicz, podkreślając, że zbrodnia stanu wojennego wciąż nie została ukarana i nie wyciągnięto konsekwencji wobec osób za nią odpowiedzialnych.

 – Antoni Macierewicz starał się przekazać coś ważnego, opowiedzieć coś na przykładzie własnego życia. To były kluczowe przemyślenia dot. istoty tego czym jest parament – niepodległego państwa. (…) Z drugiej strony powiedział o swojej, osobistej życiowej drodze i walce z postkomuną, rakiem, który zżerał elementy polskiego państwa – podkreślił Soboń. 

Nadmienił, że Macierewicz to człowiek o ogromnych zasługach dla dzisiejszego państwa polskiego.

Zaznaczył, że to właśnie m.in. dzięki Antoniemu Macierewiczowi mamy obecność wojsk amerykańskich na terenie Polski. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze