Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmiszek: Zamierzam założyć zespół parlamentarny do spraw LGBT

AS 12:36 18 października 2019
Zrzut ekranu z serwisu YouTube/Rzeczpospolita TV
– Zamierzam założyć zespół parlamentarny do spraw LGBT - powiedział w rozmowie w Radiu ZET poseł-elekt Krzysztof Śmiszek z Wiosny, który startował z list SLD.

W tej sprawie zaapelował już do posłów Platformy Obywatelskiej - Niech pokażą, czy naprawdę zależy im na tych kwestiach. Mamienie społeczeństwa, że PO jest taka liberalna to jedno, ale teraz stawiam karty na stół i mówię „sprawdzam”, kto zapisze się do tego zespołu -  powiedział. 

– Tak postępuje się w cywilizowanych parlamentach.W Parlamencie Europejskim mamy taki zespół - przekonywał.

Polityk nie potrafił odpowiedzieć jednak, czy wszyscy politycy Lewicy zapiszą się do takiego zespołu. - Na pewno ci, którzy będą chcieli. Wiem, że wiele osób chce - stwierdził. 

– Zajmiemy się rozmowami z organizacjami pozarządowymi, jakie są konkretne problemy. Po drugie, będziemy wypracowywać razem z nimi projekty ustaw. To nie tylko równość małżeńska czy związki partnerskie, ale także porządna ustawa antydyskryminacyjna, ustawa o uzgodnieniu płci, bardzo ważna dla osób transpłciowych, a która prawie przeszła przez parlament poprzedniej kadencji i zawetował ją prezydent Duda. To są kwestie dotyczące Kodeksu karnego czy ochrony przed mową nienawiści - dodał Krzysztof Śmiszek.

Podkreślił, że ma tez na myśli adopcje dzieci – Jeśli małżeństwa jednopłciowe, to mówimy zarówno o równych obowiązkach, jak i wszystkich uprawnieniach. (...) Nie wyobrażam sobie pozbawienia małżeństw jednopłciowych tej kwestii  - powiedział.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze