Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmierć pracownicy ambasady USA w Kijowie. Kobietę znaleziono nieprzytomną w lesie

JJ 21:37 30 września 2020
Ranna kobieta w parku była pracownikiem amerykańskiej ambasady w KijowieWikimedia Commons, Kholodovsky / Public domain
Na jednej z ulic Kijowa znaleziono dziś nieprzytomną kobietę. Doznała urazu głowy, miała przy sobie dokumenty świadczące o jej zatrudnieniu w ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Była obywatelką USA. Została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła – podaje ukraińska policja.

Policjanci w Kijowie otrzymali w środę zgłoszenie dotyczące rannej kobiety znajdującej się w parku w pobliżu torów kolejowych w dzielnicy Szewczenkowskiej w Kijowie. Funkcjonariusze udali się na miejsce. Kobieta trafiła do szpitala, w którym później zmarła.

Przy rannej znaleziono dokumenty świadczące o tym, że była pracownikiem amerykańskiej ambasady na Ukrainie. Obecnie policja ustala okoliczności zdarzenia oraz poszukuje świadków. Funkcjonariusze poszukują także mężczyzny w wieku 30-40 lat, który jest w tej sprawie podejrzanym.

Amerykańskie obywatelstwo zmarłej potwierdził na Facebooku dyrektor komunikacji MSW Ukrainy Artem Szewczenko. Jak dodał, policja poszukuje jednego podejrzanego. Z drugiej strony podkreślił, że „mógł to być nieszczęśliwy wypadek”, a do zdarzenia mogło dojść, kiedy kobieta uprawiała jogging – miała bowiem na sobie strój sportowy i słuchawki w uszach.

 

Stojący na czele stołecznej policji Andrij Kryszczenko na kanale telewizyjnym Nasz poinformował natomiast, że wszczęte zostało dochodzenie pod kątem umyślnego zabójstwa.

Głęboki żal z powodu śmierci Amerykanki wyraziła ambasada USA w Kijowie. Przedstawiciele placówki współpracują z władzami w celu ustalenia przyczyn jej śmierci.

 

Źródło: TVP Info, PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze