Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Śmierć Chaszodżdżiego była efektem nieudanego spisku?

AS 10:15 23 października 2018
wikimedia
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ocenił, że śmierć dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego była efektem nieudanego spisku. Prezydent USA mówił o tym w wywiadzie dla USA Today.

Donald Trump poinformował, że o sprawie rozmawiał zarówno z księciem Arabii Saudyjskiej Muhammadem Salmanem, jak i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Dodał, że więcej szczegółów dotyczących wydarzeń w saudyjskim konsulacie w Turcji będzie znane w ciągu jednego lub dwóch dni. Amerykański prezydent relacjonował, że książę Arabii Saudyjskiej zapewniał go, że nie był zaangażowany w zabójstwo dziennikarza. Donald Trump nie chciał odpowiedzieć, czy wierzy w jego zapewnienia. Dodał jednak, że jeśli jego zaangażowanie w sprawę zostałoby potwierdzone, byłby bardzo zaniepokojony.

- Musimy to sprawdzić - dodał prezydent. Zaznaczył, że amerykańska broń sprzedawana Saudyjczykom jest dla USA ekonomicznym dobrodziejstwem i gdyby kraj zdecydował się wycofać z transakcji, broń chętnie dostarczyłyby firmy z Rosji i Chin.

Tymczasem w podróż do Turcji udała się szefowa CIA Gina Haspel. Będzie pracowała przy śledztwie dotyczącym śmierci dziennikarza - informuje Reuter, powołując się na nieoficjalne źródła.

Po ponad dwóch tygodniach od zaginięcia dziennikarza władze Arabii Saudyjskiej przyznały, że zginął on w konsulacie w Stambule. Twierdzą, że doszło do tego w czasie bójki z osobami, które znajdowały się wewnątrz budynku. Szef saudyjskiej dyplomacji nazwał śmierć dziennikarza "poważnym błędem" . Dodał, że nie wiadomo, gdzie znajduje się jego ciało. Dżamal Chaszodżdżi, felietonista "Washington Post", krytykował politykę saudyjskiego następcy tronu.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze