Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Słowacy wybierają nowego prezydenta

ap 8:26 29 marca 2014
Flickr/Rama/CC
Na Słowacji trwa druga tura wyborów prezydenckich. Do walki o urząd głowy państwa stanęli urzędujący premier Robert Fico oraz miliarder Andrej Kiska.

Faworytem tegorocznych wyborów prezydenckich jest szef lewicowego rządu, zwycięzca pierwszej tury głosowania sprzed dwóch tygodni. Fico wygrał w pierwszej turze zdobywając poparcie 28 proc. Słowaków, choć sondaże dawały mu nawet 40 proc. Od Kiski dzieliła go różnica 4 proc.

Jeszcze przed pierwszym głosowaniem politologowie zwracali uwagę, że Andrej Kiska może zyskać sympatię wyborców rozczarowanych aktualną sytuacją na Słowacji. Również przedwyborcze badania opinii publicznej nie wskazują jednoznacznie potencjalnego zwycięzcy; w wielu z nich Fico miał niewielką przewagę, niektóre mówią, że wygranym będzie Kiska.

Są to czwarte bezpośrednie wybory prezydenckie na Słowacji. Głosowanie odbywa się w godzinach od 7 do 22. Natychmiast po zamknięciu lokali wyborczych rozpocznie się podliczanie głosów. Oficjalne wyniki zostaną opublikowane w niedzielę o godzinie 12. Zwycięzca zostanie kolejnym prezydentem Słowacji.

CZYTAJ TAKŻE:

Fico zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich na Słowacji

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze