Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego są dla nas wciąż żywe i cenne, stanowią moralny drogowskaz"

PR 13:24 12 czerwca 2019
sejm.gov.pl
11 czerwca 1999 r. miała miejsce wizyta Jana Pawła II w Sejmie i Senacie. 20 lat po tym historycznym wydarzeniu posłowie podjęli przez aklamację uchwałę, którą oddali hołd Papieżowi Polakowi i przypomnieli jego przesłanie.

Prezydium Sejmu, które przygotowało dokument, podkreśliło w projekcie historyczne znaczenie spotkania papieża z parlamentarzystami. Ustawę odczytał marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

W trakcie spotkania z parlamentarzystami Jan Paweł II wygłosił na forum zgromadzenia posłów i senatorów przesłanie.

- Dziś w tym miejscu w jakiś sposób szczególny uświadamiamy sobie zasadniczą rolę, jaką w demokratycznym państwie spełnia sprawiedliwy porządek prawny, którego fundamentem zawsze i wszędzie winien być człowiek i pełna prawda o człowieku, jego niezbywalne prawa i prawa całej wspólnoty, której na imię naród - mówił 11 czerwca 1999 roku Jan Paweł II. 

 

 

 

- Dla nas, Polaków, wydarzenie to zyskało wymiar zarówno symboliczny, jak i historyczny. Potwierdziło bowiem, że kierunek przemian politycznych obrany po upadku komunizmu jest właściwy – napisano w uchwale Sejmu.

- Słowa wypowiedziane przez Ojca Świętego są dla nas wciąż żywe i cenne, stanowią moralny drogowskaz dla całego kraju” – czytamy w przyjętym przez posłów dokumencie.

Sejm podkreślił także, że Jan Paweł II pozostaje aktualnym wzorcem dla kształtowania relacji opartych na prawdzie, miłości i pokoju we współczesnym społeczeństwie.

Posłowie w głosowaniu przyjęli też włączenie do obrad rozpatrzenie informacji bieżącej w sprawie działań ministra środowiska na rzecz polskiej wsi, zgłoszonej przez klub Prawa i Sprawiedliwości. Odrzucili wniosek klubu Kukiz'15 o uzupełnienie porządku dziennego o informację bieżącą dotyczącą tak zwanej afery podsłuchowej.

 

Czytaj także:

Zaprzysiężono 16 nowych posłów. Małgorzata Gosiewska nowym wicemarszałkiem Sejmu

Źródło: sejm, iar

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze