Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SLD wyśle do Sejmu "ustawę Kality", dopuszczającą leczenie medyczną marihuaną

lml 16:10 19 sierpnia 2016
twitter.com/OnetWiadomosci
Sojusz Lewicy Demokratycznej poinformował, że złoży u marszałka Sejmu, w formie petycji projekt "ustawy Kality". Projekt dopuszczać ma leczenie medyczną marihuaną oraz substancjami, które zawierają olej konopny.

"Oby mój post dał rządzącym do myślenia" – napisał kilka dni temu na Facebooku były rzecznika Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Tomasz Kalita. Ujawnił on na portalu społecznościowym, że cierpi na poważną chorobę, w której wyleczeniu może pomóc olej z marihuany. Kalita przyznał, że odkąd usłyszał diagnozę - wielopostaciowy glejak - jego życie zmieniło się całkowicie. "Doceniam je, jak nigdy wcześniej" – napisał polityk.

Na dzisiejszej konferencji prasowej, w której uczestniczyli przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty i Tomasz Kalita, zapowiedzieli, że złożą dwie petycje. Pierwsza z nich, skierowana ma być do marszałka Sejmu i ma zawierać apel o zmianę przepisów, które mogłyby umożliwić leczenia za pomocą medycznej marihuany oraz substancji zawierających olej konopny. Sojusz zapowiedział, że do petycji załączy projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, nazwany przez przewodniczącego SLD "ustawą Kality". Druga z petycji skierowana zostanie do rzecznika praw obywatelskich, aby ten spytał Trybunał Konstytucyjny, czy stosowanie medycznej marihuany jest dopuszczalne w ramach obecnych regulacji. 

Źródło: se.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze