Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

,,Skwer pamięci ofiar OUN–UPA” w Stalowej Woli

AS 14:24 21 lipca 2018
zrzut z ekranu serwisu You Tube
Od wczoraj teren znajdujący się obok kościoła Świętego Floriana w Stalowej Woli nosi nazwę ,,Skwer pamięci ofiar OUN–UPA”. Mieszkańcy Stalowej Woli w ten sposób oddali hołd ofiarom bestialskiej zbrodni dokonanej przez ukraińskich nacjonalistów.

Od wczoraj teren znajdujący się obok kościoła Świętego Floriana w Stalowej Woli nosi nazwę ,,Skwer pamięci ofiar OUN–UPA”.

– Nadanie temu terenowi nazwy upamiętniającej ofiary OUN-UPA jest hołdem, symbolicznym miejscem pamięci ich męczeńskiej śmierci  – podkreślono

– Mój tata się urodził w Wołyce. Był tam chrzczony. Rodzina mieszkała niedaleko Klewania. Na przełomie 1943-1944 doświadczyli rzezi wołyńskiej. Mieli to szczęście, że mieli sąsiada, który ich po prostu ostrzegł – powiedział w rozmowie z TV Trwam Witold Adamski z Fundacji „Przywróćmy Pamięć”.

– My jako samorząd Stalowej Woli wspieramy takie inicjatywy, które mają podkreślić politykę historyczną, tę prawdziwą – dodał w rozmowie ze stacją Marcin Siembida, radny miasta Stalowa Wola.

– Na dniach powinien powstać komitet społeczny, który będzie miał na celu unormowanie tego terenu, jeśli chodzi o pomnik – dodał Siembida. 

Źródło: TV Trwam News/RIRM

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze