Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skurkiewicz: wybór Poznania na siedzibę V Korpusu US. Army to milowy krok naprzód w stosunkach z USA

JK 15:39 10 września 2020
Żołnierze amerykańscyFlickr/U.S. Army Europe Images
W programie "Republika po południu" gościem red. Marleny Nowakowskiej był Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON. Tematy, które poruszono to: wizyta liderki białoruskiej opozycji w Polsce oraz Poznań siedzibą V Korpusu amerykańskiej armii.

- Wizyta Cichanouskiej to ważny sygnał dla środowiska przeciwko Łukaszence, że jesteśmy my Polska ich głosem w całej Europie – powiedział wiceszef MON. Dodał, że to zaangażowanie wielu środowisk, od rządu po NSZZ Solidarność, wszyscy bardzo mocno angażują się, aby Białoruś weszła na demokratyczne tory.

Drugim tematem w programie był wybór Poznania na siedzibę wysuniętego stanowiska dowodzenia V Korpusu Armii Amerykańskiej. Wiceszef MON powiedział, że jest to milowy krok naprzód w relacjach Polski i USA. Wojciech Skurkiewicz przypomniał, że to prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump zdecydowali o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce. To również zwiększyło bezpieczeństwo Polski , jak i pokazuje siłe wschodniej flanki NATO - zakończył Wojciech Skurkiewicz.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze