Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skurkiewicz: Nam przede wszystkim chodzi o zwiększenie obecności amerykańskiej w naszym kraju

AS 17:58 12 czerwca 2019
Telewizja Republika
– - To jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o nasze relacje polsko-amerykańskie i współpracę w ramach NATO ze stroną amerykańską.To naprawdę będzie ważne wydarzenie, bo my zabiegamy już od szeregu miesięcy, wielkie działania ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, zwłaszcza ministra Mariusza Błaszczaka - powiedział w programie Telewizji Republika w rozmowie z redaktorem Marcinem Bąkiem wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

– Proszę pamiętać o tym, że my w roku 89 zdecydowaliśmy, w którym kierunku chcemy podążać. Chcemy iść w kierunku państw zachodu, przed 20 laty kiedy Polska dołączyła do NATO to Polska zerwała z tym wschodem - mówił Wojciech Skurkiewicz. 

– Naszym strategicznym partnerem są Stany Zjednoczone i państwa NATO - podkreślił wiceminister. 

– Polska jest często chwalona przez naszych sojuszników, przez Donalda Trumpa, jako ten wierny druh w tej części Europy.
Jesteśmy liderem tej flanki NATO. Mamy świadomość tego, co dzieję się za naszą wschodnią granicą - podkreślił polityk.

– Cały czas ten wschód Europy szczególnie w kontekście rosyjskim jest niebezpieczny - ocenił gość Telewizji Republika.

– Bacznie obserwujemy to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. My, jako państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego - zauważył.

 – Bądźmy szczerzy. Białoruś teraz jest w tym kręgu satelickim Moskwy. Łukaszenka i Putin, chociaż w tym relacjach czasem powiewa chłodem, to jednak Mińsk jest skazany na dobre serce Vladimira Putina. Po pierwsze na zadłużenie, po drugie ze względów gospodarczych oraz na współpracę militarną - dodał Wojciech Skurkiewicz.

– To jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o nasze relacje polsko-amerykańskie i współpracę w ramach NATO ze stroną amerykańską.
To naprawdę będzie ważne wydarzenie, bo my zabiegamy już od szeregu miesięcy, wielkie działania ze strony Ministerstwa Obrony Narodowej, zwłaszcza ministra Mariusza Błaszczaka - dodał. 

 – Nam przede wszystkim chodzi o zwiększenie obecności amerykańskiej w naszym kraju - stwierdził wiceminister. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze