Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skompromitowany w aferze taśmowej były minister dostał posadę w państwowej spółce

mk 10:06 5 sierpnia 2015
telewizja republika
Były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz, nagrany w restauracji Sowa & Przyjaciele i skompromitowany w aferze taśmowej, po cichu dostał posadę w państwowej spółce. Został szefem bezpieczeństwa w Banku Ochrony Środowiska – ujawnia Gazeta Polska Codziennie.

Parafianowicz był uczestnikiem rozmowy z byłym ministrem Sławomirem Nowakiem, który zwracał się do niego o pomoc w sprawie kontroli skarbowej swojej żony.

 

Adres nie był przypadkowy. Parafianowicz był wcześniej wiceministrem finansów i generalnym inspektorem informacji finansowej, któremu podlegały służby skarbowe. Prokuratura jednak umorzyła śledztwo w tej sprawie, stwierdzając, że do nacisków na urzędników nie doszło – przypomina „GPC”.

 

Parafianowicz w atmosferze skandalu żegnał się z posadą państwowego giganta gazowego – PGNiG. Natomiast ponad rok po wybuchu afery taśmowej znalazł sobie nową posadę w kontrolowanej przez państwo spółce.

 

Od kilku dni odpowiada za bezpieczeństwo kontrolowanego przez państwo Banku Ochrony Środowiska. Jego większościowym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), podległy Ministerstwu Środowiska – pisze „GPC”.

 

– Pan Andrzej Parafianowicz jest zatrudniony w Banku Ochrony Środowiska od 1 sierpnia 2015 r. na stanowisku Dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa – potwierdził te informacje Piotr Lemberg, rzecznik prasowy BOŚ.

 

W gazecie czytamy też, że zatrudnienie Parafianowicza w BOŚ Banku może nie być przypadkowe., bo pełniącym obowiązki prezesa jest tam jego dobry znajomy Dariusz Daniluk, który w latach 2008–2011 pełnił on funkcję wiceministra finansów. Natomiast przewodniczącym Rady Nadzorczej BOŚ Banku jest Jacek Ciepluch, radca prawny, którego nazwisko pada na nagraniu rozmowy Parafianowicza z restauracji Sowa & Przyjaciele.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze