Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandalizne słowa Schetny! "Każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony"

A.N 10:58 13 grudnia 2019
Flickr
Wprowadzana pod osłoną nocy w rocznicę stanu wojennego ustawa specjalna łamiąca kręgosłupy sędziom to hańba; każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony – brzmi wpis lidera PO Grzegorza Schetyny.

W czwartek posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji ustawy. o ustroju sądów powszechnych, Sądzie Najwyższym i innych ustaw, który wprowadza m.in. możliwość zwolnienia sędziego z urzędu oraz dokonuje zmian w procedurze wyboru I Prezesa SN. Zgodnie z literą projektu sędziowie będą mieć obowiązek poinformowania, do jakich partii należeli, w jakich stowarzyszeniach działają oraz jakim nickiem się posługują w portalach społecznościowych.

Prawnik Marcin Matczak odniósł się do tego za pośrednictwem Twittera:

– Proszę polityków opozycji, aby zapewnili polskich sędziów, że jeżeli aparat represji dyscyplinarnych dotknie ich pod rządami PiS, po zmianie władzy ci sędziowie będą traktowani przez praworządną Polskę jak bohaterowie, a osoby nadużywające uprawnień dyscyplinarnych będą osądzone – napisał Matczak.

Prawnikowi Rodpowiedział mu lider PO:

– Wprowadzana pod osłoną nocy w rocznicę stanu wojennego ustawa specjalna łamiąca kręgosłupy sędziom to hańba. Każdy sędzia, który założy mundur PiS, będzie potępiony i rozliczony – napisał w piątek na Twitterze  Grzegorz Schetyna.

 

PiS podkreśla, że zmiany mają powstrzymać chaos prawny wywoływany przez część sędziów. PiS tłumaczy, że jedynym organem uprawnionym do oceniania konstytucyjności organów takich jak Krajowa Rada Sądownictwa jest Trybunał Konstytucyjny, na którego orzecznictwie opierają swoje stanowisko.

Źródło: dziennik.pl/rmffm/Twitter/media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze