Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczne słowa w TVN24! „Polski antysemityzm jest silniejszy niż izraelski antypolonizm”

pmb 13:52 19 lutego 2019
Fot. zrzut ekranu z TVN24
Była ambasador została zapytana, czy silniejszy jest antypolonizm w Izraelu, czy antysemityzm w Polsce. – Mam kłopot z porównywaniem tych dwóch rzeczy. Zdecydowanie polski antysemityzm, naprawdę – powiedziała Agnieszka Magdziak-Miszewska, była ambasador RP w Izraelu, która był gościem red. Piaseckiego w TVN24.

– Polska przez 30 lat zrobiła wiele dla dialogu z Żydami. Ale może narastać przekonanie, że to, co się działo w tym okresie, dotyczy tylko wąskiej grupy elit, a polski antysemityzm istniał cały czas – mówiła była ambasador RP w Izraelu. 

– Ten obraz Polski się zmienił, ale jednocześnie po ustawie o IPN, po tym, że jawnie antysemickie wypowiedzi i czyny są lekceważone, nie są karane, może narastać takie przekonanie, że to, co się działo przez 30 lat, dotyczy tylko wąskiej grupy elit, a ten polski antysemityzm istniał cały czas i jest niezbywalną częścią składową życia publicznego – podkreśliła Magdziak-Miszewska w programie.

Była ambasador została zapytana, czy silniejszy jest antypolonizm w Izraelu, czy antysemityzm w Polsce. – Mam kłopot z porównywaniem tych dwóch rzeczy. Zdecydowanie polski antysemityzm, naprawdę – stwierdziła.

Źródło: TVN24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze