Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna wypowiedź przyszłej ambasador USA w Polsce na temat antysemityzmu

M.N. 9:52 6 czerwca 2018
Open House YouTube print screen
Nominowana przez prezydenta Donalda Trumpa na ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie Georgette Mosbacher powiedziała, że wzrost antysemityzmu w Europie Wschodniej został wywołany przez ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Sprawa wypowiedzi Mosbacher zostanie dziś poruszona przez polskich dyplomatów w Departamencie Stanu.

– Niestety został on (antysemityzm) wywołany przez prawo dotyczące Holokaustu, które Polska niedawno uchwaliła – powiedziała Mosbacher dodając, że będzie współpracować z polskimi władzami, by tego typu zapisy nie pojawiały się w kolejnych ustawach.

Senator Johny Isakson, który pytał o antysemityzm, wyraźnie zaskoczony odpowiedzią, poprosił o jej sprecyzowanie. – Powiedziałam, że będę współpracować z Polską, by żadne ustawy nie wywoływały uprzedzeń. Nietolerancja w jakiejkolwiek formie jest nie do zaakceptowania – tłumaczyła kandydatka na ambasadora.

Wypowiedzi Mosbacher zostały uznane za niedopuszczalne przez członków polskiej delegacji rządowej, która przebywa w Waszyngtonie. Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki ma poruszyć tę sprawę podczas środowego spotkania z asystentem sekretarza stanu do spraw Europy i Eurazji Wessem Mitchellem.

Źródło: Telewizja Republika, tvp.info, Twitter, rmf24.pl, IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze