Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna wypowiedź amerykańskiej dziennikarki o "polskim reżimie". W sieci zawrzało! [WIDEO]

am 9:35 14 lutego 2019
nbcnews.com
Dziennikarka telewizji MSNBS Andrea Mitchell została oddelegowana do relacjonowania szczytu ws. Bliskiego Wschodu w Warszawie. Podczas swojego wystąpienia stwierdziła, że podczas powstania w getcie, Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi.

Dziennikarka przeprowadzała w Warszawie wywiad z Mikiem Pencem, wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych. Dyskutowali o konferencji bliskowschodniej, NATO oraz o kontrowersyjnej wypowiedzi członkini Kongresu Ilhan Omar na temat proizraelskiej polityki USA - wypowiedzi, która została uznana za antysemicką. 

Mitchell zauważyła przy tym, że w programie wizyty wiceprezydenta USA w Polsce jest wizyta pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

– Wiceprezydent wraz z żoną odwiedzą miejsce powstania polskich Żydów w warszawskim getcie, które trwało miesiąc, przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi – powiedziała dziennikarka podczas relacji na żywo.

Jej słowa spotkały się z falą krytyki w mediach i na portalach społecznościowych.

 

To nie pierwsza tego kalibru wpadka dziennikarki. W 2008 roku kontrowersje wywołały jej słowa o wyborcach pochodzących z prowincji. Nazwała ich "rednecks" czyli wieśniacy. Później za swoje słowa przeprosiła.

Źródło: nbcnews.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze