Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SKANDALICZNA sesja fotograficzna. Rosyjscy policjanci pozują w mundurach NKWD

AS 12:20 4 maja 2019
zrzut z ekranu serwisu Facebook
Policjanci z Rostowa nad Donem zorganizowali sesję fotograficzną, podczas której pozowali w mundurach odpowiedzialnej za masowe mordy radzieckiej organizacji NKWD. Radio Echo Moskwy podało, że projekt rostowskich policjantów wzbudził oburzenie i krytykę.

Sesja fotograficzna policjantów z Rostowa nad Donem została zatytułowana "Potomkowie bohaterów” i jest poświęcona zbliżającej się 74. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. 

Jak podało radio Echo Moskwy, internauci krytykujący tę akcję przypominają o zbrodniczej działalności NKWD. Na portalach społecznościowych pojawiły się hasła "Kompanie karne już się nie ukrywają” i "marazm krzepnie”, odnoszące się do coraz brutalniejszych działań współczesnej policji wobec oponentów Kremla. 

To nie pierwszy w Rosji przypadek gloryfikacji radzieckich struktur bezpieczeństwa, których funkcjonariusze mają na rękach krew milionów ofiar, w tym setek tysięcy Polaków. 

W 2017 roku, w setną rocznicę powstania radzieckiej bezpieki, w Moskwie prezentowana była wystawa poświęcona działalności tej organizacji, a szef FSB Aleksandr Bortnikow wywołał skandal próbując usprawiedliwiać zbrodnie NKWD.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze