Skandaliczna decyzja francuskiego Senatu! In vitro dostępne także dla lesbijek!

Artykuł
Wikimedia

Niższa izba francuskiego parlamentu, mimo licznych protestów, przyjęła projekt ustawy, który dopuszcza do tzw. zapłodnienia pozaustrojowego samotne kobiety lesbijki.

Ustawa, która jest częścią szerszej regulacji o bioetyce zyskała poparcie 160 senatorów . Przeciwnych było 116. Senat zagłosował przeciwko zapisowi projektu ustawy, który dotyczył finansowaniu in vitro w ramach ubezpieczenia społecznego. Ten przepis został jednak zatwierdzony przez Zgromadzenie Narodowe.

Do tej pory do procedury in vitro była miały dostęp tylko pary heteroseksualne, które bezskutecznie starają się o dziecko, lub u których zapłodnienie naturalne niesie ryzyko przeniesienia niebezpiecznej choroby genetycznej czy innego schorzenia przenoszonego drogą płciową.

– To, co zostało przyznane parom heteroseksualnym, musi zostać przyznane także parom homoseksualnym – przekonywał senator Partii Socjalistycznej David Assouline.

W październiku po przyjęciu przez Senat ustawy w pierwszym czytaniu na ulicach protestowało ponad 40 tys. ludzi  

Ustawie sprzeciwiają się także francuscy biskupi katoliccy. Episkopat wydał w styczniu oświadczenie zatytułowane „Nikt nie powinien traktować innego jak przedmiotu”. Hierarchowie wskazali w nim, że ustawa lekceważy dobro dziecka i otwiera drogę eugenice poprzez diagnozę przedimplantacyjną i selekcję zarodków.

„Pragnienie dziecka bez jakiegokolwiek wariantu genetycznego jest złudzeniem, ale także odczłowieczałoby naszą ludzkość”, czytamy w oświadczeniu konferencji biskupów.

Abp Michel Aupetit z Paryża, medyk z wykształcenia i nauczyciel bioetyki, który wykładał w Akademii Medycznej, zanim wybrał powołanie kapłańskie, powiedział, że ustawa ta może mieć potencjalnie szkodliwe konsekwencje dla osób bezbronnych.

– Dziecko to prezent, który należy przyjąć, a nie zamówienie do wyprodukowania. Nieobecność ojca to zranienie, które odciska się na osobie, ale celowe zadawanie tej rany jest potworne – stwierdził hierarcha 15 stycznia.

– Od lat coraz bardziej angażujemy się w komercyjny dryf bogatych krajów, które zapewniają luksus organizowania handlu eugenicznego z systematyczną eliminacją najbardziej kruchych istot, tworząc transgeniczne zarodki i chimery – dodał z ubolewaniem abp Aupetit.

  

 




Źródło: catholicnewsagency.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy