Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandaliczna decyzja francuskiego Senatu! In vitro dostępne także dla lesbijek!

A.N 19:34 27 stycznia 2020
Wikimedia
Niższa izba francuskiego parlamentu, mimo licznych protestów, przyjęła projekt ustawy, który dopuszcza do tzw. zapłodnienia pozaustrojowego samotne kobiety lesbijki.

Ustawa, która jest częścią szerszej regulacji o bioetyce zyskała poparcie 160 senatorów . Przeciwnych było 116. Senat zagłosował przeciwko zapisowi projektu ustawy, który dotyczył finansowaniu in vitro w ramach ubezpieczenia społecznego. Ten przepis został jednak zatwierdzony przez Zgromadzenie Narodowe.

Do tej pory do procedury in vitro była miały dostęp tylko pary heteroseksualne, które bezskutecznie starają się o dziecko, lub u których zapłodnienie naturalne niesie ryzyko przeniesienia niebezpiecznej choroby genetycznej czy innego schorzenia przenoszonego drogą płciową.

– To, co zostało przyznane parom heteroseksualnym, musi zostać przyznane także parom homoseksualnym – przekonywał senator Partii Socjalistycznej David Assouline.

W październiku po przyjęciu przez Senat ustawy w pierwszym czytaniu na ulicach protestowało ponad 40 tys. ludzi  

Ustawie sprzeciwiają się także francuscy biskupi katoliccy. Episkopat wydał w styczniu oświadczenie zatytułowane „Nikt nie powinien traktować innego jak przedmiotu”. Hierarchowie wskazali w nim, że ustawa lekceważy dobro dziecka i otwiera drogę eugenice poprzez diagnozę przedimplantacyjną i selekcję zarodków.

„Pragnienie dziecka bez jakiegokolwiek wariantu genetycznego jest złudzeniem, ale także odczłowieczałoby naszą ludzkość”, czytamy w oświadczeniu konferencji biskupów.

Abp Michel Aupetit z Paryża, medyk z wykształcenia i nauczyciel bioetyki, który wykładał w Akademii Medycznej, zanim wybrał powołanie kapłańskie, powiedział, że ustawa ta może mieć potencjalnie szkodliwe konsekwencje dla osób bezbronnych.

– Dziecko to prezent, który należy przyjąć, a nie zamówienie do wyprodukowania. Nieobecność ojca to zranienie, które odciska się na osobie, ale celowe zadawanie tej rany jest potworne – stwierdził hierarcha 15 stycznia.

– Od lat coraz bardziej angażujemy się w komercyjny dryf bogatych krajów, które zapewniają luksus organizowania handlu eugenicznego z systematyczną eliminacją najbardziej kruchych istot, tworząc transgeniczne zarodki i chimery – dodał z ubolewaniem abp Aupetit.

  

 
Źródło: catholicnewsagency.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - PROF. GIERELAK - CZY CHLOROCHINA LECZY KORONAWIRUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze