Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal w USA: Lekarz kadry gimnastycznej oskarżony o molestowanie 125 zawodniczek

ds 18:27 23 listopada 2017
Zrzut ekranuYouTube
Larry Nassar przyznał się do siedmiu zarzutów seksualnej napaści przeciwko kobietom i dziewczynom, które były objęte jego opieką. Były lekarz gimnastycznej kadry USA jest oskarżony o molestowanie seksualne aż 125 zawodniczek.

Skandal w amerykańskiej sekcji gimnastycznej został ujawniony przez dziennik „Indianapolis Star” – według gazety w ostatnich 20 latach aż 368 zawodniczek z klubów afiliowanych przy krajowej federacji (USA Gymnastics) padło ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów.

Larry Nassar, były lekarz gimnastycznej kadry USA oraz drużyny z Michigan State University, został oskarżony o molestowanie przynajmniej 125 dziewczynek. W środę 22 listopada przed sądem w amerykańskiej miejscowości Lansing przyznał się do siedmiu napaści na tle seksualnym i poprosił o przebaczenie.

Ofiary Nassara uważają, że przeprosiny, które wygłosił w sądzie były niewystarczające. – Wyglądały na sztuczne. Sformułował je w taki sposób, by zyskać sympatię, na którą w ogóle nie zasługuje – mówiła 18-letnia Madeleine Jones, którą Nassar molestował, gdy miała 11 lat.

Wśród ofiar byłego lekarza są m.in. złote medalistki igrzysk olimpijskich: Aly Raisman, McKayla Maroney i Gabby Douglas. Wyrok w sprawie Nassara ma zapaść 12 stycznia 2018 roku. Grozi mu kara minimum 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło: wprost, foxnews

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze