Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal w Niemczech. Były strażnik z Auschwitz odwołał się do TK by uniknąć więzienia

ds 18:30 19 grudnia 2017
Wikimedia Commons
Skazany na cztery lata więzienia były strażnik z niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau Oskar Groening odwołał się do Trybunału Konstytucyjnego od decyzji sądu, według którego mimo podeszłego wieku jest on zdolny do odbycia kary.

Adwokat Groeninga Hans Holtermann mówił agencji dpa, że ze względu na stan zdrowia jego 96-letniego klienta Trybunał powinien zbadać, czy odbycie kary więzienia nie narusza zagwarantowanego przez konstytucję prawa do życia i jego nienaruszalności osobistej. Prawnik zaznaczył, że zdaniem jednego z ekspertów stan zdrowia nie pozwala Groeningowi na odbycie kary.

Wyższy Sąd Krajowy w Celle (Dolna Saksonia) oddalił dwa tygodnie temu skargę skazanego, który wnioskował o odroczenie terminu odbycia kary.

"Zasada praworządności stoi ponad prawami skazanego. Obowiązkiem państwa jest ochrona bezpieczeństwa obywateli oraz umacnianie ich zaufania do instytucji państwowych i ich zdolności do działania, a także równe traktowanie wszystkich skazanych" – czytamy w opublikowanym pod koniec listopada uzasadnieniu decyzji.

Źródło: rmf24, wp

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze