Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! PO za wszelką cenę chce zablokować powstanie Pomnika Smoleńskiego

PR 11:36 18 lutego 2018
facebook.com/KomitetSpolecznyBudowyPomnikow
Dziś w radiu ZET wywiadu udzielił wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski. Po tym jak politycy Platformy Obywatelskiej zapowiadali, że jak dojdą do władzy to rozbiorą powstałe pomniki teraz planują inne działania.

Wiceprezydent Warszawy na antenie radia ZET powiedział dziś, że napisane zostało odwołanie w sprawie budowy pomnika.

- Do ministra infrastruktury wpłynęło odwołanie władz Warszawy ws. budowy pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego - powiedział Olszewski.

Wiceprezydent Warszawy powiedział, że osią sporu jest łamanie prawa Rady miasta do podejmowania decyzji.

- Największą osią sporu z naszej strony jest to, że łamie się prawa Rady Miasta do podejmowania decyzji w tej sprawie.(..) Rada Miasta na podstawie artykułu 18 (ustawy o samorządzie gminnym - PAP) podejmuje decyzję. Tylko ona ma prawo decydować, gdzie wznoszony jest pomnik" - powiedział Michał Olszewski.

W dzisiejszym wywiadzie stołeczny wiceprezydent stwierdził, że Rada Miasta jest zdeterminowana by bronić swoich interesów.

- W piątek wpłynęło odwołanie do ministra infrastruktury.(...) To odwołanie powołuje się na naruszenie naszych praw jako samorządu, które reprezentuje mieszkańców chociażby w kwestiach związanych o pozwolenie na budowę – stwierdził Olszewski.

Rozmówca dodał, że przewiduje ewentualną walkę w sądzie w tej sprawie i zapowiedział że zostanie złożony kolejny wniosek o rozpatrzenie w tej sprawie.

 

Źródło: niezależna.pl, radio Zet, facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze