Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SKANDAL! Platforma przeznaczała miliony złotych na promowanie ideologii LGBT?

M.N. 21:45 23 lipca 2019
Telewizja Republika
W okresie działalności powołanego w 2010 r. Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej w czasie rządów PO-PSL miliony złotych zostały przekazane dla fundacji i stowa-rzyszeń zajmujących się m.in. wspieraniem aborcji, LGBT i gender. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa związanego z przyzna-waniem dotacji śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Sprawą Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej zajęliśmy się na początku lipca. Wysłaliśmy pytania między innymi do ministerstwa sprawiedliwości, by sprawdzić kto nadzorował rozdział pieniędzy. Po otrzymaniu wszystkich odpowiedzi potwierdziły się nasze wcześniejsze, nieoficjalne informacje – Fundusz nadzorowała Marzena K. była już urzędniczka ministerstwa sprawiedliwości, oskarżona w aferze reprywatyzacyjnej a pieniądze szerokim strumieniem płynęły do organizacji pozarządowych powiązanych z politykami obecnej opozycji. Zapytaliśmy biuro prasowe Ministerstwa Sprawiedliwości, kto decydował o przydziale pieniędzy

- W latach 2012-2014 przepisy wskazywały, że decyzję podejmuje Dysponent Funduszu tj. Minister Sprawiedliwości. W 2014 roku zmieniono rozporządzenie i od 2015 roku miała o tym decydować komisja powoływana przez Ministra Sprawiedliwości. Od momentu, gdy środki z Funduszu POPPiPP zaczęły być przekazywane organizacjom pozarządowym (tj. od 2012 roku) do początku 2016 roku pani Marzena K.  bezpośrednio nadzorowała ten fundusz. Pełniła m.in. funkcję Naczelnika Wydziału Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Promocji Mediacji w Departamencie Współpracy Międzynarodowej i Praw Człowieka oraz zastępcy dyrektora, mając w zakresie zadań nadzór nad Funduszem. Posiadała upoważnienie Ministra Sprawiedliwości do dysponowania w jego imieniu środkami Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – odpowiedziało nam biuro prasowe ministerstwa sprawiedliwości.

Miliony na wspieranie feministek, gender i LGBT

Według założeń pieniądze z Funduszu POPPiPP  otrzymywały organizacje zajmujące się działaniami antyprzemocowymi, pomagające pokrzywdzonym i ofiarom przestępstw. Najwięcej jednak pieniędzy otrzymały stowarzyszenia i fundacje, które oprócz działań antyprzemowcowych intensywnie zajmują się promocja femenizmu, aborcji, LGBT oraz ideologii gender.

 Na liście beneficjentów  Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej znalazły się m.in Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet BABA oraz Fundacja Centrum Praw Kobiet. Pierwsze z nich, od grudnia2012 do grudnia 2015 otrzymało blisko 1,5 mln złotych zaś drugie - od marca 2013 do grudnia 2015  - ponad 2 miliony 166 tysięcy złotych. Co ważne: Centrum Praw Kobiet otrzymało jedne z najwyższych dotacji, które zostały przyznane w czasie działalności Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ostatnio, posługując się satnistyczną symboliką. na swojej stronie internetowej Fundacja zachęca do odwiedzania jej namiotu na festiwalu Poland”Rock.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT MOŻECIE PAŃSTWO PRZECZYTAĆ W NAJNOWSZYM WYDANIU "GAZETY POLSKIEJ".

Źródło: Telewizja Republika, Gazeta Polska

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze