Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! Niemiecka stacja ZDF zapowiada odwołanie od wyroku sądu ws. filmu „Nasze matki, nasi ojcowie”

pmb 15:19 29 grudnia 2018
Zrzut ekranu z filmu/Nasze matki, nasi ojcowie/YouTube
Niemiecka telewizja ZDF zapowiedziała odwołanie się od wyroku krakowskiego sądu okręgowego ws. serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”. Wyrokiem sądu stacja telewizyjna miała zamieścić przeprosiny za kłamliwe ukazanie żołnierzy AK (w filmie zostali oni ukazani jako antysemici i nacjonaliści).

„ZDF żałuje, że krakowski sąd okręgowy nie uwzględnił w wyroku wystarczająco wolności sztuki” – przekazała agencja dpa. „Gdy tylko wyrok ukaże się na piśmie, ZDF zbada uzasadnienie i podejmie środki prawne przeciw decyzji” – dodano w komunikacie.

Sąd Okręgowy w Krakowie orzekł w piątek, że ZDF i UFA Fiction, producenci serialu, mają opublikować przeprosiny, w których treści będzie stwierdzenie, że film „Nasze matki, nasi ojcowie” „zawiera w swej treści nieuprawnione sugestie dotyczące rzekomego współdziałania Armii Krajowej w przeprowadzeniu Holokaustu” i że „nieuprawiona jest też sugestia, że wszyscy żołnierze AK reprezentowali postawy antysemickie i nacjonalistyczne”.

Pozew przeciwko twórcom filmu złożyli w 2013 r. żołnierz Armii Krajowej i więzień Auschwitz kpt. Zbigniew Radłowski oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.

Dodatkowo stacje UFA Fiction oraz ZDF mają solidarnie zapłacić na rzecz 94-letniego żołnierza AK i byłego więźnia Auschwitz Zbigniewa Radłowskiego 20 tys. zł.

Źródło: radioem.pl/twitter.com

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze