Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! Niemcy chcą zablokować pozwy za „polskie obozy zagłady”

pmb 7:15 25 lutego 2019
Pixabay.com
Niemcy wcale nie zamierzają kapitulować wobec polskich żądań prostowania fałszywych określeń typu „polskie obozy zagłady” stosowanych w ich mediach. Niemiecka gazeta zwróciła się do Sądu Krajowego w Münster o taką wykładnię przepisów prawa, która całkowicie zablokuje polskiej stronie drogę sądowego dochodzenia roszczeń w tych sprawach.

W gazecie „Westfälische Nachrichten” – jak nas informuje Stowarzyszenie Patria Nostra – 30 listopada 2017 r. ukazał się artykuł, w którym Sobibór został nazwany „polskim obozem zagłady”. Stowarzyszenie 22 maja 2018 r. wezwało gazetę do opublikowania przeprosin i zapłacenia 50 tys. euro na rzecz organizacji zrzeszającej byłych więźniów obozów koncentracyjnych oraz zaniechanie dalszych naruszeń w tym zakresie.

– Odwołujemy się do przepisów o dobrym imieniu narodu i państwa polskiego. Jest to dobro, którego ochrony w sądzie może dochodzić organizacja społeczna, niekoniecznie więzień. Nam chodzi o to, żeby takimi określeniami już się nie posługiwano – wyjaśnia „Codziennej” Lech Obara.

Autor: Paweł Tunia

Więcej czytaj w „Gazecie Polskiej Codziennie”!

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze