Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Skandal naukowy". Doradca prezydenta o odmowie profesury dla Andrzeja Zybertowicza

JJ 21:16 3 lipca 2020
TV Republika
W rozmowie z redaktor naczelną Telewizji Republika, Dorotą Kanią w audycji „Szkiełko i oko” na antenie Polskiego Radia 24 doradca prezydenta, prof. Andrzej Waśko zabrał głos na temat decyzji Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, która ostatnio odmówiła przedstawienia głowie państwa dr. hab. Andrzeja Zybertowicza do tytułu profesora.

Socjolog zapowiedział już odwołanie się od tej decyzji do sądu administracyjnego, ponieważ, jak ocenił, niektóre recenzje jego dorobku były negatywne wyłącznie z powodów politycznych.

W ocenie prof. Andrzeja Waśko, mamy tu do czynienia ze „skandalem naukowym”.

– Andrzej Zybertowicz jest twórcą własnej szkoły naukowej. On wypromował kilku doktorów, którzy w tej chwili są samodzielnymi pracownikami nauki. Zrealizował więc to, co jest celem i marzeniem każdego, kto podejmuje ten zawód- wskazał rozmówca red. Doroty Kani.

Jak podkreślił doradca prezydenta, odmowa profesury nie zmienia jednak rzeczywistej pozycji naukowej Zybertowicza, co jest oczywiste „nawet dla przedstawicieli drugiej strony politycznej”.

Profesor podkreślił, że warunki nadania tytułu są ściśle określone przez ustawę, a prof. Zybertowicz „spełnił z nawiązką” wszystkie wymagania.

 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze