Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! Kandydat lewicy na prezydenta USA: aborcja sposobem na przeludnienie

K.B. 20:16 5 września 2019
zrzut ekranu CNN/Twitter
Kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych i znany ze swoich lewicowych poglądów senator Bernie Sanders zapytany, czy kontrola populacji odegra rolę w polityce jego administracji dotyczącej przeciwdziałaniu zmianom klimatu, stwierdził, że „tak”, a następnie zaczął mówić o... aborcji! . Dodał również, że „bardzo, bardzo mocno popiera kontrolę urodzeń”, szczególnie w biednych krajach.

Senator Bernie Sanders w środę był gościem amerykańskiej telewizji CNN. Jedna z kobiet z publiczności – uczestnicząca w debacie – stwierdziła, że dwukrotny wzrost liczby ludności, który nastąpił w ciągu ostatnich 50 lat, zagraża planecie, która „nie jest w stanie tego utrzymać”.

Zadała więc Sandersowi pytanie o to, czy wprowadzi do swojej kampanii dyskusję na temat „wzmocnienia pozycji kobiet i informowania o potrzebie ograniczania wzrostu populacji”. W jej opinii to właśnie ograniczanie dzietności miałoby być głównym elementem programu „przeciwdziałania katastrofie klimatycznej”.

– Odpowiedź brzmi „tak” – przyznał Sanders. Jak dodał, jego zdanie ma związek z faktem, że „kobiety w Stanach Zjednoczonych mają prawo kontrolować swoje ciała i podejmować decyzję reprodukcyjne”.

– Myślę, że szczególnie w biednych krajach na całym świecie, w których kobiety niekoniecznie chcą mieć dużą liczbę dzieci, bardzo, bardzo mocno popieram kontrolowanie liczby urodzeń dzieci – powiedział Bernie Sanders, ubiegający się o fotel prezydenta USA.

 


Następnie stwierdził, że absurdem jest umowa z Meksykiem, „która odmawia amerykańskiej pomocy na całym świecie organizacjom, które zezwalają kobietom na przeprowadzenie aborcji lub nawet zaangażowanie się w kontrolę urodzin”.

Źródło: TVP Info, twitter, CNN

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze