Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! Juncker uczci Marksa z okazji 200. rocznicy jego urodzin

AS 17:20 27 kwietnia 2018
kremlin.eu
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker weźmie udział w uroczystościach 200. rocznicy urodzin Karola Marksa. Karol Marks głosił wygłaszał tezę o konieczności "dyktatury proletariatu", ponadto głosił pochwałę rewolucyjnego terroru oraz był duchowym ojcem komunistycznych oprawców na całym globie, o religii mówił jako o "opium dla ludu".

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker w przyszły piątek wygłosi przemówienie w Trewirze na zachodzie Niemiec podczas obchodów 200. rocznicy urodzin Karola Marksa - poinformowała rzeczniczka Komisji Mina Andreewa.

- Juncker jest honorowym obywatelem Trewiru. Dlatego szef Komisji Europejskiej został zaproszony przez Malu Dreyer, premier (kraju związkowego) Nadrenii-Palatynatu, by wziął udział w ceremonii otwarcia wystawy o Karolu Marksie. Mając dekady doświadczeń w polityce na poziomie narodowym i europejskim, przewodniczący Juncker jest świadomy historycznych faktów i wrażliwości. Jakiekolwiek są poglądy ludzi o Karolu Marksie, nikt nie może zaprzeczyć, że Karol Marks jest osobą, która ukształtowała historię, w ten czy inny sposób - oświadczyła Andreewa. 

Dodała, że niemówienie o Marksie jest zbliżeniem się do zaprzeczania historii i właśnie dlatego Juncker zdecydował się przyjąć zaproszenie i przemówi na uroczystościach. 

Karol Marks urodził się 5 maja 1818 r. w Trewirze. Był współautorem "Manifestu komunistycznego", deklaracji programowej Związku Komunistów - Komuniści uważają za niegodne ukrywanie swych poglądów i zamiarów. Oświadczają oni otwarcie, że cele ich mogą być osiągnięte jedynie przez obalenie przemocą całego dotychczasowego ustroju społecznego. Niech drżą panujące klasy przed rewolucją komunistyczną - napisano w dziele. 

Jest tylko jedna droga, która może skrócić, uprościć i zintensyfikować przedśmiertne drgawki starego społeczeństwa i skurcze porodowe nowego — tą drogą jest rewolucyjny terror - napisał w innym utworze Marks. 

Źródło: niezalezna

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze