Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

SKANDAL I HAŃBA! Izraelski minister uderza w deklarację polsko-izraelską! Dr Targalski wyjaśnia nam kim jest Bennett

Marlena Nowakowska 16:52 5 lipca 2018
Telewizja Republika
"Wspólna deklaracja polsko-izraelska to hańba" - stwierdził izraelski minister edukacji Naftali Bennett. Podkreśla, że jest niezgodna z rzeczywistością historyczną i domaga się jej unieważnienia lub poddania pod głosowanie w Knesecie. – Trzeba widzieć kim jest Bennett - to nacjonalista. Należy do partii skrajnie nacjonalistycznej, której nazwa oznacza „Żydowski Dom” – tłumaczy nam dr Targalski.

Sześciopunktową deklarację ogłosili w środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie i Benjamin Netanjahu w Tel Awiwie.

Sprawę skomentował Bennett na Twitterze. "Wspólna deklaracja Izraela i polskiego rządu jest hańbą, przywracaniem kłamstw i szkodą na pamięci o Holokauście" - napisał.

Bennett podkreślił, że treść oświadczenia nie wyszła ze strony izraelskiego rządu i nie jest opinią ministrów, a on sam nie może go zaakceptować. "Żądam, by dokonano w niej zmian lub anulowano w trybie natychmiastowym" – dodał.

"Lepiej nie mieć żadnego oświadczenia niż popierać błędny dokument z podpisem rządu izraelskiego" - czytamy.

Izraelski minister podkreśla, że jest zwolennikiem przyjaźni między oboma krajami, ale jako Żyd nie może zapomnieć o Holokauście i nie zgadza się na "zniekształcanie historii o nim". Twierdzi, że "oświadczenie to nie ma historycznej i faktycznej ważności".

"Innymi słowy, rzadkie przejawy życzliwych działań przenosi się na cały naród" - podsumowuje minister.

Dr Jerzy Targalski - wyjaśnia

– Trzeba widzieć kim jest Bennett - to nacjonalista. Należy do partii skrajnie nacjonalistycznej, której nazwa oznacza „Żydowski Dom”.

– Jest to skrajna partia żydowska - nacjonalistyczna. To partia , która ma program maksymalistyczny – zadowoliłoby go stwierdzenie, że to Polacy wywołali Holokaust i są odpowiedzialni za mordowanie milinów Żydów – podkreśla dr Targalski.

– Elementy skrajne zawsze będą przeciwko próbie kompromisu się buntowały i będą próbowały ten kompromis opluć i zawetować – dodał.

– Polacy muszą tę deklarację jak najbardziej propagować i rozpowszechniać, ponieważ inaczej będzie ona przez Zachód niedostrzegana, a przez ośrodki żydowskie – nacjonalistyczne oraz przez przemysł Holokaust w USA będzie podważana i opluwana – zaznaczył.

– Bennett jest w koalicji rządowej – dlatego że w Izraelu nie można utworzyć rządu jeśli nie ma kilku koalicjantów – powiedział Targalski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze