Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Skandal! Działacze LGBT i Lewicy Biedronia zaatakowali uczestników Mszy i uroczystości upamiętniających Żołnierzy Wyklętych

BK 7:31 2 marca 2020
Twitter/MariuszChłopik
Działacze ruchu LGBT i Lewicy (dawniej SLD) zaatakowali werbalnie uczestników nabożeństwa i uroczystości związanych z upamiętnieniem Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych w Warszawie. Do incydentu doszło krótko przed konwencją wyborczą Roberta Biedronia – kandydata Lewicy na prezydenta. W Parlamencie Europejskim Biedroń wielokrotnie rzucał oskarżenia pod adresem Polski, między innymi o dyskryminację „osób LGBT”.

Pretekstem do ataku na katolików była obecność w warszawskim Sanktuarium Św. Ojca Pio abpa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków aktywistów LGBT, ponieważ przestrzegał przed zagrożeniami wynikającymi z tej ideologii.

Tym razem lewicowcy ograniczyli się do ataków werbalnych. Celebransa i zgromadzonych wiernych wyzywano od „pedofili” i „faszystów”, krzycząc przez megafony uniemożliwiano normalną modlitwę. Podczas odmawiania przez wiernych „Zdrowaś Maryjo” aktywiści wykrzykiwali hasła „wolność, równość i siostrzeństwo”.

Lewicowi aktywiści nie zaprzestali wykrzykiwania swoich haseł także w czasie, gdy uczestnicy uroczystości śpiewali Hymn Państwowy.

Uczestnicząca w zgromadzeniu posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska w swoim wystąpieniu obarczyła metropolitę krakowskiego winą za rzekome akty agresji wobec osób LGBT. Jej koleżanka z ław sejmowych Hanna Gil-Piątek oskarżyła duchownego o „oddzielanie jednych od drugich nienawiścią”.

W pikiecie brał udział także Bart Staszewski, który zasłynął z akcji, gdy dokręcał do tablic z nazwami miejscowości znaki „strefa wolna od LGBT”, by później fotografować je jako dowód dyskryminacji „osób LGBT”, o którą w Parlamencie Europejskim oskarżał Polskę Robert Biedroń.

Krótko po ataku na uczestników nabożeństwa odbyła się konwencja wyborcza kandydującego na urząd prezydenta europosła Lewicy. W swoim przemówieniu obiecywał on ograniczenie wolności Kościoła i zniesienie prawnej ochrony życia poprzez przyzwolenie na aborcję na żądanie.

Adwokat i prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski komentując wydarzenia na Gocławiu ocenił, że działacze Lewicy dopuścili się ataku na konstytucyjnie chronioną „wolność do publicznego wyznawania wiary”.

Źródło: TvpInfo, PAP, Twitter, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze