Siódma bramka Kamila Glika w Torino

facebook.com/GlikOfficial

Kamil Glik zdobył bramkę dla Torino w Bergamo, gdzie jego zespół pokonał Atalantę 2:1 w 29. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. To siódme trafienie polskiego obrońcy, który jest drugim najskuteczniejszym strzelcem turyńczyków w tym sezonie.

Więcej goli od niego ma tylko Fabio Quagliarella, który również trafił do siatki w sobotnim meczu i ma już 11 bramek.

Glik, który był mocno poobijany po starciu biało-czerwonych z Irlandią (1:1) w eliminacjach Euro 2016, wpisał się na listę strzelców w 39. minucie, podwyższając prowadzenie gości na 2:0. Skierował piłkę do siatki tym razem nogą, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Kapitan Torino wyrównał tym samym polski rekord liczby goli w jednym sezonie Serie A - tyle samo trafień miał tylko w sezonie 1985/86 Zbigniew Boniek, były zawodnik Juventusu Turyn i Romy, a obecnie prezes PZPN.

Honorową bramkę dla Atalanty zdobył w 74. minucie Chilijczyk Mauricio Pinilla. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę.

Torino ma 42 punkty i zajmuje siódme miejsce w tabeli. Traci pięć do miejsca, które pozwoli na grę w kwalifikacjach Ligi Europejskiej.