Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sinice nie ustępują z Bałtyku. Sprawdź gdzie można się kąpać

PR 12:31 26 lipca 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
17 nadmorskich kąpielis na terenie woj. pomorskiego objęte jest zakazem korzystania z wody. W 15 powodem są sinice, w dwóch innych wykryto zanieczyszczenie w postaci nadmiernej ilości bakterii.

 

Jak wynika z informacji Głównego Inspektora Sanitarnego, z powodu zakwitu sinic zamkniętych jest pięć nadmorskich kąpielisk w Gdańsku: Stogi, Dom Zdrojowy w Brzeźno, Molo Brzeźno, Jelitkowo i Klipper Jelitkowo. Kąpiel możliwa jest w pozostałych trzech gdańskich lokalizacjach, w których można pływać pod okiem ratowników – w kąpielisku Orle, Świbno i Sobieszewo na Wyspie Sobieszewskiej. 

Także z powodu sinic, w piątek rano zamknięte są trzy (z czterech) gdyńskich kąpielisk – w Orłowie, Redłowie i Babich Dołach. Wolne od sinic jest natomiast wszystkich dziewięć kąpielisk, jakie zorganizowano przy plażach w Sopocie.

Stan poszczególnych kąpielisk można sprawdzać w internecie -> KLIKAJĄC TU.

 

 

 


Pomorski Sanepid podkreśla, że stan wody w poszczególnych kąpieliskach może nagle ulec pogorszeniu na tyle, że wprowadzony zostanie w nich zakaz korzystania z wody.

Decyzję o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmują wspólnie pracownicy Sanepidu i ratownicy, którzy na bieżąco obserwują wodę.

Sanepid przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypki na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości ze strony układu pokarmowego w tym biegunka, wymioty i bóle brzucha. 

 

Czytaj także:

Zaginęło dziecko! Policja apeluje o pomoc!!!

Źródło: GIS, IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze