Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Siły zbrojne Ukrainy: Już niedługo zakończymy walkę z terrorystami

mg 16:09 31 lipca 2014
Twitter@ChristopherJM
Szef Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Wiktor Mużenko prognozuje, że walki z terrorystami na wschodzie kraju nie potrwają już długo i być może zakończą się nawet w ciągu miesiąca.

"Nie chcę określać konkretnych terminów, lecz aktywna faza zostanie zakończona w nieodległej przyszłości" - powiedział generał w wywiadzie dla kijowskiego tygodnika "Nowoje wriemia". Fragmenty wywiadu zamieszczono na stronie internetowej pisma.

Mimo że wzbraniał się z podaniem konkretnego terminu zakończenia operacji zbrojnej, szef Sztabu Generalnego wyraził przypuszczenie, że stanie się to w ciągu miesiąca.

Na pytanie, czy w chwili obecnej Ukrainie jest potrzebna trzecia mobilizacja na taką skalę, co poparł parlament, Mużenko powiedział: "Mobilizacja jest potrzebna, zapewne na mniejszą skalę, niż deklarowano". Nie wykluczył, że liczba zmobilizowanych będzie mniejsza niż planowano.

Prorosyjscy separatyści opanowali w kwietniu znaczne obszary obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy. Obecnie w krwawych walkach są oni wypierani przez ukraińskie siły rządowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Sankcje UE wobec Rosji już nie na papierze, ale faktyczne

Ukraiński parlament odrzucił dymisję Jaceniuka

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze