Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Siarkowska: PSL był postrzegany jako partia dość tradycyjna, konserwatywna. A teraz...

AS 18:11 13 marca 2019
Telewizja Republika
Gośćmi redaktora Wojciecha Kościaka w programie Telewizji Republika ,,Wolne głosy - popołudnie'' byli posłowie: Anna Maria Siarkowska z Partii Republikańskiej oraz Piotr Apel z Kukiz'15 - Faktem jest to, że wejście PSL-u który był postrzegany jako partia mimo wszystko dość tradycyjna, konserwatywna, która bazuje na tym elektoracie wiejskim, który nie jest skłonny do takich nowinek ideologicznych dominujących na zachodzie, dołącza do koalicji. która wzięła na sztandary postulaty ideologiczne LGBT - powiedziała Anna Maria Siarkowska.

– Czy PSL zyska na dołączeniu do Koalicji Europejskiej? Patrząc na media społecznościowe, można odnieść wrażenie, że stracił - zauważył Wojciech Kościak.

– Nawet jeżeli patrząc na tę politykę memową, która dominuje w sieci, która też nie jest bez znaczenia to internauci trafnie zauważają, że PSL zyska.. dwie jedynki do Parlamentu Europejskiego - mówiła Anna Maria Siarkowska. 

 – Faktem jest to, że wejście PSL-u który był postrzegany jako partia mimo wszystko dość tradycyjna, konserwatywna, która bazuje na tym elektoracie wiejskim, który nie jest skłonny do takich nowinek ideologicznych dominujących na zachodzie,  dołącza do koalicji. która wzięła na sztandary postulaty ideologiczne LGBT - dodała posłanka.

– W mojej ocenie może to bardzo zaszkodzić tej partii, szczególnie jeżeli patrzymy na nią, jako na samodzielny byt polityczny, który wystartuje w wyborach do parlamentu polskiego na jesieni - podkreśliła Siarkowska. 

– Myślę, że PSL jako doświadczony i dobry gracz polityczny, bo widzimy, że w większości rządów brał udział, więc trzeba go uznać za skutecznego gracza, to myślę, że PSL będzie startował w wyborach parlamentarnych dalej w tym samym bloku. Pytanie, co się zadzieje po tych wyborach parlamentarnych, kiedy część polityków z PSL- u się dostanie do Sejmu. Czy wtedy będą w stanie się odkleić w tym samym bloku, czy też skończą w ten sam sposób co Nowoczesna? - pytał retorycznie Piotr Apel.

– Jeżeli Grzegorz Schetyna i cała Platforma będzie działać tak, jak do tej pory i do tej pory będzie tak skuteczna w połykaniu tych swoich sojuszników, to może to być problem, ale dowiemy się tego po wyborach parlamentarnych, bo to dopiero po wyborach PSL będzie starał się budować tę swoją tożsamość parlamentarną - dodał polityk Kukiz'15. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze