Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Siarkowska: Dla Polski kluczowe jest wzmacnianie flanki wschodniej i zabezpieczenie się przed agresją Rosji

AS 8:40 23 maja 2018
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika była posłanka koła Republikanów Anna Maria Siarkowska - Te inicjatywy, które są podejmowane przez Unię Europejską są ukierunkowane na inne zagrożenia niż te, które dotykają Polski. Europa boryka się z problemami migracji i terroryzmu. (...) Dla Polski kluczowe jest wzmacnianie flanki wschodniej i zabezpieczenie się przed ewentualną agresją naszego wschodniego sąsiada - powiedziała w programie.

– Jak ta sesja NATO ma wyglądać i o czym będą rozmawiać?

– Trzeba doprecyzować, że sesja która się odbędzie jest to sesja wiosenna. Zazwyczaj są takie dwie sesje w w roku. Jest to sesja wiosenna i jesienna. Na sesji wiosennej parlamentarzyści krajów NATO i współpracujących rozmawiają i wypracowują pewne dokumenty. Decyzje wynikające z tych dokumentów będą przyjmowane jesienią.

– Ostatnia taka sesja zgromadzenia parlamentarnego NATO w Polsce odbywała się w 2010 roku. Na wniosek polskiej delegacji znowu możemy gościć delegatów w Warszawie. Jest to tym ważniejsze, że już wkrótce odbędzie się szczyt NATO w Brukseli i tym lepiej, że Polska ma teraz szanse, by swoje postulaty, swoje koncepcje - co jest najważniejsze w bezpieczeństwie Europy zaprezentować. To jest dla nas duża szansa i mam nadzieję, że ją wykorzystamy.

– Kraje europejskie rozmawiają o stworzeniu europejskiego systemu obronnego.

– Jesteśmy w takim momencie, że ta współpraca transatlantycka pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą jest na pewnym takim rozdrożu. Priorytety tych dwóch ośrodków zaczynają być inne. Wydaje się, że Europa szuka rozwiązań na to, by móc działać, gdy Stany Zjednoczone w daną operacje się nie zaangażują.

– Te inicjatywy, które są podejmowane przez Unię Europejską są ukierunkowane na inne zagrożenia niż te, które dotykają Polski. Europa boryka się z problemami migracji i terroryzmu. 

 – Dla Polski kluczowe jest wzmacnianie flanki wschodniej i zabezpieczenie się przed ewentualną agresją naszego wschodniego sąsiada.

– Mam takie wrażenie czytając różnych generałów związanych z PO-PSL, że te wojska obrony terytorialnej im przeszkadzają.

–  Przeszkadzają tym, którym nie zależy na bezpieczeństwu Polski. To jest kluczowy i niezbędny element, który pozwoli prowadzić obronę w razie konieczności. Ich specyfika pozwala, że w sytuacji kryzysowej te wojska mogą działać. Jest to też taki element odstraszania.

– Opozycja wszystkie elementy, które są kluczowe dla państwa bierze sobie za taki element politycznej walki. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze