Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sezon na grypę i przeziębienie trwa - czego unikać aby nie zachorować

PR 14:10 10 lutego 2019
Zim, nasze nosy gardła uszy i zatoki są szczególnie narażone na różne infekcje. Wiatr, niskie temperatury, źle dobrane ubranie - to wszystko może sprzyjać rozwijaniu się choroby w naszym organizmie. Co robić, aby uniknąć przeziębienia?

 

Rozwijające się infekcje mogą być przyczyną stanów zapalnych prowadzących w efekcie do do choroby. Jesteśmy niezdolni do normalnej pracy oraz brak nam siły na domowe obowiązki.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę by się nie rozchorować?

Okazuje się, że wystarczy 5 minut przegrzana organizmu i wyjście spoconym na niską temperaturę, by kichnięcie kogoś zarażonego wywołało i u nas przeziębienie.

Niebezpieczny jest również alkohol, dający złudne uczucie ciepła, który również wysusza naturalny nabłonek płuc, co może prowadzić do zakażenia górnych dróg oddechowych.

Ważne jest, abyśmy dostarczali naszemu organizmowi witamin, które pochodzą z naturalnych źródeł, takich jak warzywa, czy owoce. Odpowiednia dieta i wypoczęty organizm to silny układ odpornościowy organizmu.

Organizm wzmacnia także ruch na świeżym powietrzu. Jeśli jednak podczas spaceru przemokniemy lub przemarzniemy, to po powrocie do domu najlepsza będzie ciepła kąpiel i gorąca herbata z sokiem malinowym lub miodem i cytryną.

W diecie, warto uwzględnić czosnek - niszczy drobnoustroje i działa odkażająco.

Pamiętajmy także o tym, aby ubierać się odpowiednio do panującej za oknem pogody.

Źródło: Jedynka Polskie Radio, media

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze