Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Setki studentów medycyny zgłaszają się do pomocy w walce z koronawirusem!

Sm 15:33 14 marca 2020
Na apel resortu nauki setki studentów kierunków medycznych zgłosiły się do pomocy inspekcji sanitarnej, by udzielać porad telefonicznych i monitorować stan osób w kwarantannie - poinformował na Twitterze wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

To reakcja na słowa wiceministra nauki Wojciecha Maksymowicza, który w środę - podczas konferencji po posiedzeniu powołanego w resorcie nauki specjalnego zespołu ds. koronawirusa - zaapelował o dyspozycyjność studentów medycyny starszych lat wobec wojewodów lub inspektorów sanitarnych w związku z zagrożeniem koronawirusem.

 

"W mojej ocenie istnieje możliwość wsparcia przez studentów kierunków medycznych, na zasadzie wolontariatu, działań służb sanitarno-epidemiologicznych w walce z koronawirusem" - napisał w czwartek w liście skierowanym do rektorów Maksymowicz.

 

W sobotę na Twitterze szef resortu nauki, wicepremier Jarosław Gowin poinformował: "Na apel @NAUKA_GOV_PL setki studentów kierunków medycznych z Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia zgłosiły się do pomocy inspekcji sanitarnej, by udzielać porad telefonicznych i monitorować stan osób w kwarantannie. Dziękuję!". 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze