Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Setki osób oddało dziś hołd zamordowanemu Olivierowi Ivanoviciowi

am 15:36 17 stycznia 2018
twitter.com
W Kosovskiej Mitrovicy, na północy Kosova, setki osób oddały dziś hołd zamordowanemu tam wczoraj Oliverowi Ivanaviciowi, jednemu z przywódców Serbów kosowskich. Zamach wywołał spore poruszenie powodując obawy przed destabilizacją Bałkanów.

Świece zostały zapalone przed siedzibą ugrupowania Ivanovicia, partii Inicjatywa Obywatelska w Kosovskiej Mitrovicy, gdzie dzień wcześniej nieznani sprawcy oddali strzały do polityka z jadącego samochodu. Ludzie w milczeniu stali na miejscu zbrodni, niektórzy płakali - podaje agencja AP.

Po zamachu, prezydent Serbii Aleksandar Vuczić powołał posiedzenie szefów resortów odpowiadających za bezpieczeństwo. Zapowiedział też wizytę w Kosowie na najbliższy weekend.

64-letni Ivanović był czołowym politykiem w północnej części Kosowa - dawnej serbskiej prowincji, która w 2008 roku proklamowała niepodległość bez zgody Belgradu.

Ivanović był sekretarzem stanu w ministerstwie Serbii ds. Kosowa. W 2013 roku wybrano go na radnego północnej części Kosovskiej Mitrovicy, zamieszkanej przez Serbów. Prowadził dialog i popierał kompromis z tamtejszą większością albańską.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze