Sergio Perez wygrał wyścig Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie. Sensacja!

Sergio Perez wygrał wyścig Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie
pexels.com

Meksykanin Sergio Perez z zespołu Racing Point po raz pierwszy w karierze wygrał wyścig o Grand Prix Formuły 1. Był najlepszy na torze Sakhir w Bahrajnie.

Sergio Perez pierwszy raz wygrał wyścig Formuły 1. Wcześniej dziesięciokrotnie stawał na podium, ale zawsze na drugim lub trzecim miejscu.

W Grand Prix Formuły 1 w Bahrajnie drugi był Francuz Esteban Ocon z Renault, a trzeci Kanadyjczyk Lance Stroll z Racing Point.

W Bahrajnie nie startował Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, który miał pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale już wcześniej zapewnił sobie siódmy w karierze tytuł mistrzowski.

f11_670.

Punktów nie zdobyli kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen. Włoch Antonio Giovinazzi zajął 13., a Fin Kimi Raikkonen - 14. miejsce.

Ostatni w tym sezonie wyścig odbędzie się 13 grudnia w Abu Zabi.