Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Senatorzy PiS-u przeciw decyzji prezesa Kaczyńskiego. Nie ma zgody na zatrzymanie S. Koguta!

kos 16:47 19 stycznia 2018
Twitter @StKarczewski
Senat nie wyraził zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta z Prawa i Sprawiedliwości. Oznacza to odrzucenie wniosku złożonego przez prokuraturę. Wczoraj o zaakceptowanie tego wniosku w trakcie spotkania z senatorami swojej partii prosił prezes Jarosław Kaczyński.

Obrady Senatu w tej sprawie były utajnione. Na pytania senatorów odpowiadał prokurator, senator Kogut i przewodniczący komisji regulaminowej. Wcześniej ten organ nie zgodził się na zatrzymanie i aresztowanie Stanisława Koguta. W trakcie obrad sam senator Kogut źle się poczuć, zarządzono przerwę.

Za wnioskiem prokuratora oddało głos 32 senatorów, przeciw było 37, 19 wstrzmało się od głosu. Aby zgoda została wyrażona niezbędne było 51 głosów.

– Kierownictwo PiS bardzo krytycznie ocenia decyzję Senatu ws. senatora Koguta.Prezes PiS wystosuje list do członków partii w tej sprawie – oceniła na Twitterze Beata Mazurek, rzecznik PiS.

Spotkanie senatorów z prezesem Kaczyńskim komentował wczoraj na antenie Telewizji Republika prof. Jan Żaryn, senator PiS – Prezes Kaczyński jasno przypomniał zasady programu Prawa i Sprawiedliwości i w tym programie mieści się formuła, której możemy być pewni jako politycy – immunitet nie powinien być wykorzystywany do nierównego traktowania z punktu widzenia wymiaru sprawiedliwości. Immunitet powinien być wykorzystywany do tych działań, które są podyktowane bezpieczeństwem posła i senatora z racji wykonywania przez niego mandatu poselskiego, czyli z powodów politycznych, a nie chronić polityka z powodów pozapolitycznych, w tym przypadku korupcyjnych. Te przypomnienie potraktowaliśmy jako apel, żebyśmy nie weszli na niebezpieczną ścieżkę „kolesiostwa”, która czasem jest ładnie nazywana lojalnością wobec środowiska w którym się poruszamy. W ten właśnie sposób krytykowaliśmy środowisko sędziowskie, że jego kastowość jest powodem, dla którego należy je reformować. Tak samo powinniśmy traktować siebie, żeby nikt nie mógł nas oskarżyć, że chcemy się zamknąć w skorupie immunitetu. Immunitet jest po to żebyśmy mogli swój mandat wypełniać i on jest w tej zasadzie właściwy. Definicja immunitetu została nam przypomniana – powiedział prof. Żaryn.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze