Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Senator PiS: Węgiel ma w Polsce przyszłość

ap 8:31 8 października 2015
Telewizja Republika
Izabela Kloc odniosła się na antenie TV Republika do ustawy antysmogowej, którą w tym tygodniu podpisał prezydent Andrzej Duda. Senator Prawa i Sprawiedliwości poinformowała, że wraz z innymi politykami tej partii pracuje nad nowelizacją tej ustawy..

6 października prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę antysmogową. Chodzi o nowelizację art. 96 ustawy Prawo ochrony środowiska, która pozwoli samorządom na wyeliminowanie najbardziej trujących urządzeń grzewczych i paliw stosowanych do ogrzewania. CZYTAJ WIĘCEJ

Izabela Koc powiedziała, że prezydent musiał podpisać tę ustawę, jeśli żadne zawarte w niej przepisy nie były w jego ocenie niezgodne z konstytucją. Podkreśliła jednak, że jest to ustawa autorstwa koalicji PO-PSL, przeciwko której opowiedzieli się w głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Senator poinformowała, że już pracuje nad nowelizacją tych przepisów, tak aby zadbać o czyste powietrze jednak przy  opalaniu węgla w piecach ekologicznych. – Dlaczego mamy płacić na wiatraki, kiedy te pieniądze można przeznaczyć na unowocześnienie? – pytała.

–  Węgiel ma w Polsce przyszłość – przekonywała.

 


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze