Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Semka: Spodziewam się napadów rusofili Janusza Korwin-Mikke

A.N 20:00 14 października 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Adriana Stankowskiego w drugiej części programu „Dziennikarski poker” był Piotr Semka – publicysta, Tygodnik „Do rzeczy"

 Piotr Semka w programie Telewizji Republika interpretowałł powyborczy krajobraz:

 – Te wybory widzę w sekwencji wahadła. Pierwsze wybory to były wielkie nadzieje PiS i mobilizacja lewicy. Potem nastąpiło uskrzydlenie na prawicy odbiciem wielkich miast. W wyborach do Europarlamentu nastąpiła olbrzymia mobilizacja prawicy wobec prowokacji, profanacji wizerunku Matki Boskiej i to właśnie wtedy został osiągnięty szczyt emocjonalny. Teraz nie było jednego czynnika, który poruszyłby wieś. – zauważył Piotr Semka.

Zderzyły się dwie fale i nastąpiło małe wahnięcie w stronę Senatu – dodał.

Publicysta odniósł się także do nowych partii, które znalazły się w parlamencie:

 — Do Sejmu przychodzą dwa ugrupowania, które będą chciały wykrzyczeć swoje. Zarówno na lewicy, jak w Konfederacji są zadymiarze. W tym kontekście boję się myśleć o Januszu Korwin-Mikke, który wszystko rozwala i niszczy. (…) On potrafi zadawać prawicy mocne ciosy. Obawiam się jego napadów rusofili – powiedział Piotr Semka.

Z ciekawością będę przyglądał się nowym-starym twarzom, takim jak Winnicki czy Bosak. To gracze polityczni, którzy mają wysoki poziom politycznej niechęci do PiS – zapowiedział.

Semka próbował przewidzieć także, jak w obliczu nowej kadencji zachowa się opozycja:

 – Opozycja będzie próbowała przeforsować narrację, że te wybory nie są sukcesem PiS. (…) Będzie kreować przyszłego marszałka Senatu na przywódcę opozycji. – wskazywał.

Odniósł się też do nadchodzących wyborów prezydenckich:

– PiS przed wyborami prezydenckimi będzie musiało uważać, unikać tematów kontrowersyjnych. Pytanie, czy Prawu i Sprawiedliwości uda się przeforsować Andrzeja Dudę. Jeśli kontrkandydatką będzie Małgorzata Kidawa-Błońska, to problem będzie mniejszy. – powiedział.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze