Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sellin: Z powodu pandemii obchody katastrofy smoleńskiej w skromnym wymiarze

mm 10:10 9 kwietnia 2021
Pierwsza rocznica katastrofy smoleńskiej w KrakowieFot. Flickr/Piotr Drabik
– Wszyscy, którzy tę tragedię 11 lat temu przeżywali, mogą do tych uroczystości dołączyć duchowo, aczkolwiek z powodu ograniczeń pandemicznych obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się w skromnym wymiarze – powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Dopytywany, w jaki sposób mogą dołączyć, odpowiedział, że „chociażby duchowo”.

– Odbędą się dwie msze, pierwsza o 8 rano w Kościele Seminaryjnym przy Pałacu Prezydenckim, która to msza kończy się dokładnie o godzinie, w której ta katastrofa się jedenaście lat temu wydarzyła i potem w skromnej delegacji ustalonej, będzie składanie wieńców pod Pałacem Prezydenckim i pod pomnikami na pl. Piłsudskiego – poinformował. Podał, że wieczorem zostanie odprawiona msza św. w Katedrze Warszawskiej.

– W międzyczasie kierownictwo państwowo-polityczne, mojego środowiska politycznego, odwiedzi wszystkie groby warszawskie, gdzie spoczywają ofiary katastrofy smoleńskiej. Ja też tradycyjnie będę na małym cmentarzyku pod Okęciem, gdzie spoczywa mój kolega, przyjaciel, wiceminister kultury Tomasz Merta – dodał.

Sellin pytany czy przyczyny tragedii po 11 latach są dla niego jasne, odparł, że „cały czas wyjaśnienia trwają, jeśli chodzi o różne szczegóły, ale praca podkomisji i prokuratury które się tym zajmują wskazuje jednak, (...) że mieliśmy do czynienia z destrukcją tego samolotu zanim on dotknął ziemi, więc trzeba wyjaśnić, dlaczego do tej destrukcji doszło” – powiedział.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze