Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejmowe komisje poparły uchwałę ws. Wołynia

mg 7:19 20 lipca 2016
telewizja republika
Dwie komisje sejmowe: łączności z Polakami za granicą oraz kultury i środków masowego przekazu obradowały wczoraj nad projektami PiS, PSL i PO dotyczącymi rzezi wołyńskiej. Jako projekt podstawowy przyjęto propozycję Prawa i Sprawiedliwości, PSL wycofał swoją propozycję, a projekt PO trafił do prac w podkomisji.

Posłowie wprowadzili poprawkę w tytule uchwały, którą Michał Dworczyk z Prawa i Sprawiedliwości konsultował z historykami IPN i  zmieniono daty w tytule uchwały. Hołd ofiarom ludobójstwa ma dotyczyć lat 1943-1945, a nie jak pierwotnie 1939-1945.

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło projekt uchwały ws. oddania hołdu ofiarom rzezi wołyńskiej. Partia rządząca postuluje ustanowienie 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na mieszkańcach II RP. Projekt PiS przewiduje też ustanowienie 17 września Narodowym Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian. CZYTAJ WIĘCEJ...

O przyspieszenie prac nad projektami ustaw upamiętniającymi ofiary ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Wołyniu i wschodniej Małopolsce zaapelował na początku czerwca do parlamentarzystów Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny oraz Parlamentarny Zespół ds. Kresów, Kresowian i Dziedzictwa Ziemi Wschodniej.

Źródło: TVP Info, sejm.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze