Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejm: "Wygrała Polska, dziękuję bardzo"

JJ 10:16 7 maja 2020
Twitter/@Kancelaria Sejmu
„Wygrała Polska, dziękuję bardzo”- ogłosił z mównicy sejmowej poseł Porozumienia Michał Wypij po głosowaniu nad uchwałą Senatu w sprawie ustawy o głosowaniu korespondencyjnym.

– Szanowna pani Marszałek, panie premierze, Wysoka Izbo. Wcześniej chciałem złożyć wniosek formalny, który w tym momencie jest bezprzedmiotowy. W obecnej, dosyć trudnej sytuacji dla Polski, kiedy jesteśmy ofiarami zarazy, która spadła na społeczeństwo i państwo polskie, bardzo się cieszę, że znalazła się większość, która potrafiła odnaleźć dobry kompromis dla Polski-przemawiał parlamentarzysta.

– Żałuję, że odrzuciliście państwo wyciągniętą rękę Zjednoczonej Prawicy, żeby w sposób rozsądny ustabilizować sytuację polityczną w naszym kraju-zwrócił się poseł Wypij do posłów opozycji. 

– Tym samym Polacy zyskują wybory, które będą wolne, demokratyczne, państwo zyskuje stabilizację polityczną. Za ten kompromis, tę dojrzałość polityczną w tak trudnym momencie dla Polski chciałbym serdecznie podziękować naszym partnerom, zwłaszcza panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Wygrała Polska, dziękuję bardzo!- podkreślił. 

Na sali plenarnej powstało wielkie poruszenie. Posłowie opozycji śmiali się i wykrzykiwali „skandal” i „hańba”. Poseł Konfederacji Robert Winnicki domagał się zamknięcia dzisiejszego posiedzenia.

Marszałek Sejmu ogłosiła pięciominutową przerwę w obradach.

 

Źródło: TVP, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze