Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejm przegłosował 13 emeryturę i ... ZOBACZ co jeszcze!

sm 21:50 21 listopada 2019
W polskim Sejmie trwają wieczorne głosowania. Właśnie przed chwilą posłowie poparli projekt ustawy o przekazaniu pieniędzy na 13. emerytury z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych (SFWON). Wkrótce odbędą się głosowania w Sejmie dot. wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego, posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa oraz członków Trybunału Stanu. W następnym głosowaniu Sejm zgodził się na 10 proc. podwyżkę akcyzy na alkohol i produkty tytoniowe.

Za ustawą przygotowaną przez PiS głosowało 233 posłów, 215 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wcześniej Sejm nie poparł wniosków KO i Lewicy o odrzucenie projektu w całości, a także wniosków mniejszości.

 

Przyjęte zostały natomiast poprawki PiS. Zmieniają one m.in. termin wejścia w życie ustawy – większość przepisów nowelizacji będzie obowiązywała z dniem następującym po dniu ogłoszenia. Zgodnie z inną poprawką, z Funduszu Solidarnościowego będą mogły być także finansowane świadczenia zdrowotne związane z wydawaniem orzeczeń dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, które wnioskują o przyznanie świadczenia uzupełniającego (tzw. 500 plus dla niesamodzielnych). Środki te będą przekazywane do Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 0,5 proc. kwoty przeznaczonej na wypłatę świadczenia uzupełniającego.

 

Sejm zgodził się również na 10 proc, podwyżkę akcyzy na alkohol i produkty tytoniowe. 

 

 

 

Źródło: MEDIA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze